Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2021

З 01 по 31 жовтня 2021 року в закладі проведено Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом “Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності”.

Впродовж місяця в бібліотеці було проведено різноманітні заходи, головна мета яких – спонукати учнівську молодь до збереження духовної спадщини, до дбайливого ставлення до Батьківщини, у тому числі й «малої».

Для учнів 7-х класів проведено круглий стіл “Знатні люди мого краю”. Де учні дізналися про видатних діячів, уродженців с. Андріївка. По завершенні заходу було вирішено створити буктрейлер, на один зі збірників поезії Миколи Пивовара Розпинання на вітрах. Учням 5-6 класі було запропоновано онлайн фольклорну гру “Наші обереги”. Під час проведення екологічної години “Шумлять дерева мого краю” було створено відео на вірш Ліни Костенко “Ті журавлі”.

В бібліотеці було організовано тематичну виставку до дня козацтва “Козацькому роду нема переводу”, з матеріалами якої ознайомилися учні ліцею, але найбільшим попитом вона користувалася в учнів початкової школи. Завдяки матеріалам виставки учні дізналися про історію виникнення козацтва, про їх життя та побут та про гетьманів України.

                              

Адже людина, яка пам’ятає про своє коріння, є більш свідомою, достойною, сильною й інтелігентною.

Завідуючою бібліотеки було створено закладки “Краєзнавча література в шкільній бібліотеці”, які будуть розповсюджені серед читачів.

Молодшим учням дуже подобаються дні бібліотворчості. В такі дні дітлахи малюють, грають, клеять, ліплять та виготовляють поробки з природних матеріалів.

Також дітлахам подобається створювати щось разом. Цього разу вони створювали плакат-аплікацію “Дари осіннього парку”. Велику розмальовку вони не тільки розфарбували, а й оздобили листям, яке назбирали в парку біля ліцею та висушили. Результат виявився неймовірним.

 

Місячник завершився, але учні продовжують працювати в краєзнавчому напрямку. Наразі старшокласники виготовляють лепбук “Краю мій, я тут живу”.