Бібліотечні заходи

2024/2025 навчальний рік

День Гідності і Свободи

 

Майдан живе, і буде жити,
Народ, що волі прагне, не здолать,
Бо правду, як Дніпро, не зупинити,
Бо ми – і спів, і гнів, і мир, і рать.

О. Мороз

21 листопада ми відзначаємо День Гідності і Свободи. Цей день – символ боротьби і перемоги, символ єднання заради найвищих ідеалів цивілізованого світу. Всупереч жорстокому тиску антидемократичного режиму українці об ’єдналися і відстояли своє право на вибір достойного життя та майбутнього.

Революція Гідності повернула людям віру у цінності свободи, гідності, та самопожертви, а також кинула виклик диктаторству, подвійним стандартам, корупції.

Цій знаковій події присвячена книжково – ілюстративна виставка , яка організована в біблотеці ліцею. Користувачі можуть ознайомитися з друкованими виданнями, представленими на даній експозиції.


Тиждень історії

З 14 по 18 жовтня 2024 р. в Андріївському ліцеї № 1 пройшов Тиждень історії. Проведення предметного тижня – є ефективним засобом підвищення пізнавального інтересу до вивчення історії, стимулювання творчої активності учнів. Тиждень історії є однією з найдієвіших форм організації навчання, виховання, поглиблення рівня знань учнів, сприяти їх розвитку та поширенню світогляду. До проведення тижня долучилася і бібліотека ліцею. Заваідувачем бібілотеки було організовано книжкову виставку “Історія рідного краю”.

 


Безпека на дорозі

В рамках місячника безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі!» в нашій бібліотеці  була представлена книжкова виставка «Безпека на дорозі». Метою виставки є формування позитивного ставлення до вимог безпеки в учасників дорожнього руху; обґрунтування важливості дотримання безпечної та відповідальної поведінки на дорозі задля збереження життя та здоров’я школярів.

З кожним роком зростає інтенсивність автомобільного руху на дорогах країни. А це, в свою чергу, підвищує відповідальність усіх учасників дорожнього руху: водіїв, пішоходів, пасажирів. Тому великого значення набувають знання правил дорожнього руху та їх дотримання.

 


Олімпійський тиждень

З 9 по 13 вересня в ліцеї проведений Всеукраїнський олімпійський тиждень.

Бібліотека закладу теж активно сприяє поширенню серед молоді олімпійських принципів та формуванню здорового способу життя в юнацькому середовищі,  для всіх користувачів діяла книжково-ілюстративна виставка “Здорові діти – здорова нація”.  Мета якої не лише інформувати молодь про спортивні здобутки інших, але й мотивувати до занять спортом, до ведення здорового способу життя.

 

 

 


День пам’яті захисників України

29 серпня згідно з Указом Президента в Україні офіційно щорічно відзначається День пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Відповідний Указ №621/2019 Глава держави підписав 23 серпня 2019 року.

Гідно вшануймо пам’ять наших земляків, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, вклонімося їх подвигу та героїзму.  Ми глибоко співчуваємо батькам, дружинам, дітям та родинам всіх загиблих  українських захисників.

З нагоди вшанування Дня пам’яті захисників України в бібліотеці закладу презентували тематичну літературну виставку.

 

 

 


2023/2024 навчальний рік

День героїв

23 травня – День героїв Україні. Свято встановлене на честь українських вояків – борців за волю України, передусім лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, гайдамаків, опришків, січових стрільців, вояків Армії УНР, ОУН-УПА, а також героїв Небесної сотні та військових ЗСУ, які віддали свої життя у повномасштабній російсько-українській війні за свободу України.

На знак пам’яті патріотів України бібліотека ліцею підготувала тематичну виставку “День героїв”.

 

 


День матері

Мама – найголовніша людина в житті кожного. Мами дарують нам життя, а потім стають першим зразком для наслідування. Найтепліші спогади дитинства неможливі без мам – вони завжди рятують нас від хвороб та оберігають від неприємностей. До мами ми звертаємось тоді, коли потребуємо справді мудрої й доброї поради, в щирості якої не доводиться сумніватися. Зрештою, в найтяжчі часи, коли здається, що весь світ став ворожим, тільки материнська любов залишається безумовною й незмінною.

 

 

 

 


Пам’ятаємо. Перемагаємо

Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років» встановлено День пам’яті та примирення, який відзначається щороку 8 травня. Запровадження цієї пам’ятної дати приєднує Україну до європейської традиції пошанування всіх борців із нацизмом та жертв війни. Вона символізує не культ перемоги, а необхідність цінувати мир.

На вшанування пам’яті про кожного, хто, долаючи втрати і горе, приклав титанічні зусилля в боротьбі з нацизмом, а також усіх жертв цієї страшної війни, бібліотека Андріївського ліцею №1  підготувала книжкову виставку «Пам’ятаємо. Перемагаємо».

є

з


Великодні барви

Великоднє свято пов’язане із воскресінням Ісуса Христа, а отже, символізує перемогу добра над злом і світла над пітьмою. Христос вчить нас воскрешати себе мудрістю і терпимістю.
Українці, відроджують та свято бережуть свої національні традиції, уявлення про весняне пробудження, про невмирущість вічно живого духу нашого народу.
 Особливо хочеться передати ці традиції юному поколінню.
Тож у ці святкові дні Воскресіння Христового бібліотека ліцею пропонує своїм читачам  переглянути виставку, яку оформлено в бібліотеці.
з
з

з


Людство і космос – нероздільні

http://asch1.donets-osvita.gov.ua/shkilna-biblioteka/lyudstvo-i-kosmos-nerozdilni/-віртуальна виставка літератури

12 квітня в Україні відзначають День працівників ракетно-космічної галузі та Міжнародний день авіації і космонавтики. Свято присвячене першому в історії польоту людини в космос. У цей день в 1961 році Юрій Гагарін першим у світі здійснив орбітальний обліт Землі. З цієї нагоди в бібліотеці ліцею створено тематичну виставку літератури. Ознайомившись з якою учні зможуть дізнатися про історію освоєння космічного простору, перших винахідників космічних кораблів та космонавтів. Зокрема, про Костянтина Ціолковського, Сергія Корольова, Юрія Гагаріна та Леоніда Каденюка.

0

0

0


Міжнародний день дитячої книги

2 квітня з ініціативи і за рішенням Міжнародної ради дитячої книги відзначається Міжнародний день дитячої книги. З цієї нагоди бібліотека нашого освітнього закладу запрошує всіх на святковий бібліоефір.

https://youtu.be/0byPJ5riIuM

щhttps://youtu.be/0byPJ5riIuM

шххх

щхх

щщщщ


Тиждень читання

http://asch1.donets-osvita.gov.ua/mykola-hvylovyj/ віртуальна виставка творів М. Хвильового

У рамках Всеукраїнської інформаційно-просвітницької тематичної акції “Національний тиждень читання”, яку проводить Український інститут книги, в Андріївському ліцеї №1 завідувач бібліотеки Валентина Рибалка, провела спеціальний репортаж біля книжкової виставки “Микола Хвильовий- 130 років” із бібліотеки ліцею та запросила учнів переглянути віртуальну виставку творів.

 https://youtu.be/T0V8Wic4Cnk

 

 

 

 

 

 

 


Міжнародний день шкільних бібліотек

23 жовтня, відзначаємо Міжнародний день шкільних бібліотек. Засновником цієї календарної події виступає всесвітня організація ЮНЕСКО, за ініціативою Міжнародної асоціації шкільних бібліотек і вперше свято було проведено в 1999-му році. Дата святкування Міжнародного дня шкільних бібліотек в багатьох країнах, зокрема і в Україні – щорічно в четвертий понеділок жовтня.
Запрошуємо вас на віртуальну зустріч з бібліотекою Андріївського ліцею №1.
https://youtu.be/HP2A98pLIbk 
з
з
з

Олімпійці незалежної України

Традиційно з початком нового навчального року в ліцеї оголошується Олімпійський урок та Олімпійський тиждень. В бібліотеці закладу освіти  розгорнуто тематичну виставку «Олімпійці незалежної України». Виставку організовано з метою популяризації олімпійської літератури, орієнтування у нових виданнях спортивної тематики.

З цих літературних джерел користувачі мали змогу ознайомитися з інформацією про історію Олімпійських ігор, становлення та розвиток сучасного олімпійського руху, основні принципи, значущість олімпізму для суспільства та кожної людини, з олімпійськими видами спорту та досягненнями атлетів світу й України в Олімпійських іграх і т.д.

 

 

 


Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить…

В історії нашого народу чимало скорботних дат, спогад про які пронизує серце гострим болем. Одна з них — 26 квітня 1986 року, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху. Чорнобиль і досі є незагоєною раною.

Ця трагедія забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров’ю мільйонів українців. Її наслідки ще відчуватимуть на собі майбутні покоління. Вона вважається найжахливішою катастрофою в історії людства. Ім’я їй — Чорнобиль.

Сьогодні Чорнобиль для нас — це майже три з половиною мільйонів постраждалих від катастрофи та її наслідків. Це майже 10 відсотків території, що зазнала прямого радіаційного ураження.

До 37 роковин з дня Чорнобильської катастрофи в бібліотеці закладу організовано виставку літератури та дитячих малюнків “Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить…”

 


День цивільного захисту

В рамках проведення Дня цивільного захисту в бібліотеці ліцею організовано інтерактивну виставку «Надзвичайні ситуації та дії населення під час них». На виставці розміщені не тільки книги та посібники, а й плакати-комікси, які в доступній формі пояснюють учням алгоритм дій при небезпеці. Також на виставці розміщені тематичні розфарбовки.

 

 

 

 


9 березня – день народження Т.Г.Шевченка

9 березня особлива дата для українців – День народження Тараса Григоровича Шевченка. Його називають нашим пророком, Великим Кобзарем і українським генієм. Шевченко був відомий і боротьбою за визволення українського народу.

Пройшло 209 років від народження Великого Кобзаря, проте кожне слово, написане поетом, і досі актуальне. Український видатний митець залишив кілька важливих послань, які для українців стали закликом до дії.

Тарас Шевченко все своє життя та талант присвятив українському народу: своїм сучасникам і нащадкам. З його творів видно, що він і справді дуже тужив за Україною. Адже життя поета було пов’язане з численними випробуваннями, зокрема з його засланням у Сибір, де він перебував більше 10 років.

Шевченкове «Борітеся – поборете. Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!» – для кожного має і сьогодні сенс. Ми обов’язково поборемо! Адже правда на нашому боці.

«І на оновленій землі

Врага не буде, супостата,

А буде син, і буде мати,

І будуть люди на землі».

 

 


День рідної мови

Наче з поля чи з лугівки,
У розповні літа
Чую голос перепілки
З чебреців чи жита.
То говорить поле хлібне,
Луг, трава щовкова…
Найдзвінкіше слово рідне,
Найрідніша мова
М. Сингаївський

Міжнародний день рідної мови – свято, яке було засноване ЮНЕСКО і вперше відсвятковане 2000 року. Головна його мета – показати важливість та підтримати самобутність кожної окремої мови світу. Адже недаремно кажуть, що без мови нація помирає, тому що в ній міститься культура і історія цілої держави. В ці важкі часи українцям як ніколи важливо підтримувати свою рідну мову словом, віршем, піснею. До цього дня в бібліотеці ліцею було організовано книжкову виставку “Там, де живе рідна мова, живе український народ”

День Соборності України

22 січня 1919 року на Софійському майдані у Києві Директорія УНР урочисто оголосила Акт Злуки про об’єднання Української Народної Республіки (Наддніпрянської України) і Західно-Української Народної Республіки (Галичина, Буковина і Угорська Русь) у соборну Україну. Проголошення Соборності УНР та ЗУНР є історичним актом об’єднання українських земель в єдину державу, а 22 січня ввійшло до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності України.  З цієї нагоди в бібліотеці нашого закладу освіти завідуючою бібліотеки Рибалккою В.М. організовано тематичну книжкову виставку “День Соборності України”. На виставці представлена література, яка висвітлює тернистий шлях України до соборності, представлені книги з історії України, в яких йдеться про споконвічне прагнення українського народу до волі, свободи та незалежності, про тяжку та тривалу боротьбу за національне визволення, утвердження власної державності та єдності. Також виставка знайомить з літературою, яка розповідає про славетних синів українського народу, які боролися за об’єднання всіх демократичних сил українства словом і багнетом, намагаючись відродити незалежну, соборну, українську державу.

             

 Зима іде, свята веде

Чим ближче до Різдва, тим більше нам хочеться відчувати його магію і чарівність. Одним з елементів різдвяного дива є вертеп – мініатюрна копія печери, в якій на світ з’явився Ісус. Такі інсталяції, створені за мотивами народження Христа, з’являються на вулицях і в будинках по всій Європі. Сьогодні вони популярні і в нашій країні. Така інсталяція прикрашає і бібліотеку нашого навчального закладу, здобувачі освіти із захопленням розглядають її та фотографують.

Ще одна прикраса бібліотеки – це ялинка, олені та санчата Діда Мороза, які створили здобувачі освіти нашого закладу з природних матеріалів.

 

                     

Розкажу Миколаю про що я читаю

День Святого Миколая – особливе свято. Всі його чекають з нетерпінням, щоб попросити здійснення своїх найзаповітніших мрій, бо кожен знає, що він за свого життя був добродієм для християн, отож і сьогодні він може подати нам руку в біді, або в радощах. З особливим нетерпінням чекають на день пам’яті цього доброго святителя діти.

Найменші читачі нашої бібліотеки почали готуватися до свята заздалегідь. З великим захопленням вони працювали над плакатом співпраці “Новорічна ялинка”, йог було створено з маленьких ялиночок, які діти розфарбували на свій смак. Ця ялинка стала родзинкою бібліотечної  виставки-інсталяції “Розкажу Миколаю про що я читаю”

                      

Створення плакату співпраці

Виставка-інсталяція “Розкажу Миколаю про що я читаю”

Всесвітній день тварин (World Day Pets)

Щороку 30 листопада у багатьох країнах відзначається Всесвітній день тварин (World Day Pets). Ідея про заснування цього свята була озвучена на Міжнародному конгресі прибічників руху на захист природи, що проходив у Флоренції (Італія) в 1931 році. Тоді різні екологічні організації та природоохоронні товариства заявили про готовність організовувати різноманітні масові заходи, спрямовані на виховання у людей почуття відповідальності за все живе на планеті, у тому числі і за домашніх тварин. Офіційно день домашніх тварин у нас в Україні не святкують. Але, як відзначають захисники тварин, це привід приділити більше уваги своїм маленьким друзям.

Бібліотека ліцею запрошує всіх бажаючих ознайомитися з книжковою виставкою “Брати наші менші”


27 листопада — День пам’яті жертв Голодомору

У ХХ столітті українці пережили три масових голоди: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років геноцид українського народу, який здійснювався радянською владою.

Щорічний День пам’яті жертв Голодомору 1932‒1933 років нині відзначатиметься у суботу, 27 листопада. На всій території України буде приспущено державні прапори. О 16:00 відбудеться загальнонаціональна хвилина мовчання.

Закликаємо вас долучитися до міжнародної акції «Запали Свічку пам’яті», аби вшанувати пам’ять про мільйони замучених голодом українців.

Також бібліотека нашого ЗЗСО пропонує до вашої уваги тематичну виставку-інсталяцію “Біль душі та пам’ять серця “, на якій представлено книгу пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 р.р. Харківської області, художні твори, збірки, в яких надруковано роботи учнів нашого закладу, а також фотоматеріали та періодичні видання.

Учнів 7-б класу та завідуюча бібліотеки ліцею Валентини Рибалка  до Дня пам’яті жертв Голодомору  у спільній співпраці створили “Книгу Спогадів”, яка поповнила бібліотечну виставку.

           

До вашої уваги “Книга спогадів” – проєкт співпраці учнів 7-б класу та завідуючої бібліотеки ліцею Валентини Рибалки приурочений до Дня пам’яті жертв Голодомору.


Тиждень безпеки дорожнього руху

В межах Тижня безпеки дорожнього руху, який відбувся 15-21 листопада 2021 року в Україні, на базі бібліотеки ліцею класним керівником 7-Б класу Мошурою О.М. було проведено захід “Твій друг – безпечний рух”. Учні переглянули навчальний фільм “Урок з безпеки дорожнього руху“.  А також ознайомилися з тематичною літературою, яка в наявності в бібліотеці навчального закладу.

     

     


День української писемності та мови

Щорічно 9 листопада відзначають День української писемності та мови. Це свято було встановлено Указом Президента України Леоніда Кучми від 6 листопада 1997 року. Також цього дня вшановують преподобного Нестора Літописця.

До цього дня бібліотека ліцею представила виставки: книжкову “Там де живе рідна мова, живе український народ” та інформаційну “Крилаті вислови про мову відомих письменників”, напередодні учні початкових класів працювали над плакатом співпраці “Нестор Літописець”, який прикрасив бібліотеку 9 листопада.

    


Козацькому роду нема переводу

День українського козацтва, встановлений Указом Президента України в 1999 році, відзначається щорічно 14 жовтня – у день Покрови Пресвятої Богородиці.

Козацтво – це не лише суспільний стан з особливим способом життя, не лише самобутнє військове формування з тільки йому притаманним хитросплетінням дипломатичних відносин з близькими і далекими сусідами. Козацтво було неповторною моделлю суспільного розвитку з оригінальним соціально – політичним устроєм, своєрідним побутом, традиціями, етичними і правовими нормами, культурою, фольклором.

В цей день українці шанують воїнів, які в різні часи обороняли і обороняють нашу незалежність і територіальну цілісність.

До цієї знаменної дати у бібліотеці ліцею було організовано тематичну виставки: “Козацькому роду нема переводу” та проведено бесіду з учнями.  Діти слухали розповідь про традиції святкування дня Покрови в Україні, історію виникнення українського козацтва, переглядали короткометражний фільм «Козацькі байки».


80-ті роковини Бабиного Яру

У всіх класах нашого ліцею сьогодні, 29 вересня, пройшов національний урок пам’яті до роковин трагедії Бабиного Яру. Для учнів 7-Б класу, урок було проведено на базі бібліотеки навчального закладу. Класним керівником Мошурою О.М. Учням  класний керівник та завідуюча бібліотеки (Рибалка В.М.) розповіли про події 80-річної давності та продемонстрували відеофільм.