Вступна кампанія-2022
УВАГА! Інформація для вступників та їхніх батьків. Зберігайте собі, щоб не загубити.
Попри війну, діти мають продовжувати навчатися та вступати до українських вишів. Підготував корисну інформацію для вас та ваших дітей про Національний мультипредметний тест (НМТ). Що це? Чим відрізняється від ЗНО? Коли відбудеться тест? Усе розкажу. Читайте нижче.
1️⃣НМТ? Що?
Відтепер замість трьох обов’язкових предметів учні складатимуть лише 1 іспит — Національний мультипредметний тест. Який містить відразу три дисципліни: українська мова, математика та історія України. У тесті 60 питань. Тобто, по 20 питань на кожен предмет. Тест триватиме 80 хвилин. Питання будуть закритого типу з варіантами відповідей.
2️⃣А що з вибором дисциплін?
Як ви знаєте, рідна мова та математика були обов’язковими й раніше. Відтепер в компанію до цих дисциплін додалася ще й історія України.
3️⃣Історія? А чому історія?
Якщо коротко — бо інакше не можна.
Якщо детальніше, то ми мусимо розуміти витоки російської зарази. А ще завдяки історії наших земель зрозуміти, чому Україна — велика країна. Незалежно від обраної професії. Тому, любі вступники, не журіться. Знати історію сьогодні значить випередити дії ворога завтра.
4️⃣А як проходитиме тест?
Тест проходитиме в форматі онлайн тестування, що має низку переваг перед письмовим варіантом. Учневі не потрібно витрачати час на те, аби записати відповідь та перенести з робочого зошита в бланк відповіді. Також фізична присутність на екзамені була причиною стресу, через що здібні учні могли не показати свої знання сповна. Онлайн тестування — це хороша можливість опанувати власні емоції та виконати текст із холодною головою.
Раджу всім заздалегідь добре потренуватися з тестуваннями, аби розуміти, скільки часу йде на вирішення завдань. Практика та регулярність — ваші надійні друзі на шляху до високого результату. Самі ж тестування проводитимуться за чинними програми ЗНО. Вони вже давно оприлюдненні на сайті УЦОЯО (testportal.gov.ua).
5️⃣А коли сам іспит?
Проведення НМТ планується на липень.
6️⃣А є приклад тесту?
Прямий зразок того, як виглядає НМТ, мають показати в кінці травня або на початку червня. Але чогось нового в ньому не чекайте і не гайте часу. Існують різні версії тестових питань та різні платформи з тестами, де можна потренуватися. Наприклад, ОСВІТА.UA (http://osvita.ua/index.html/). Ходіть і тренуйтеся, якщо досі ні ?
7️⃣Мм, онлайн тестування. То можна буде списати?
Також на тестуванні буде присутній наглядач, який має унеможливити користування телефоном та будь-якими іншими допоміжними засобами. Також імовірно, що буде НЕможливим користування сторонніми веб-сторінками під час тестування.
8️⃣А як проходить процес реєстрації?
Якщо ви вже були зареєстровані на ЗНО — ніде реєструватися більше не потрібно. Якщо, для прикладу, ви зареєструвалися на тести з української мови, математики та англійської — ви вже є учасником НМТ. Якщо ви ще не зареєструвалися — агов, друзі! Мерщій! Реєстрація триває до 9 квітня, часу обмаль https://zno.testportal.com.ua/registration
9️⃣Кому потрібно складати НМТ?
Усім, хто має намір вступати до українського вишу. Бюджет чи контракт — не грає ролі, Адже платною або безоплатною буде форма вашого навчання — це питання, яке вирішиться тільки на основі тесту.
?Є винятки?
Так! Не потрібно складати НМТ тим абітурієнтам, котрі планують навчатися на контрактній формі навчання за технічними спеціальностями — ІТ. Також НМТ не потрібно складати на творчі спеціальності. Вступникам цього напрямку буде необхідно пройти творчий конкурс. Якщо ваша майбутня професія пов’язана з креативною сферою — обов’язково зайдіть на сайт бажаного університету та уточніть, що потрібно саме вам — єдиний тест чи творчий конкурс.
Бажаю всім успіху під час вступної кампанії! І не забудьте тегнути в коментах тих, кому інформація буде корисною. Ну і поширення вітається.