Питання підготовки закладів освіти до початку 2022/23 навчального року

7 червня 2022 року Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет взяв участь у нараді, яка відбувалася під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

Під час наради обговорили питання підготовки закладів освіти до початку 2022/23 навчального року, створення безпечних умов перебування дітей, учнів, студентів і працівників у них з урахуванням збройної агресії рф.

Сергій Шкарлет детально розповів про вжиті МОН заходи з підготування дитячих садочків, шкіл, закладів професійно-технічної освіти, фахової передвищої та вищої освіти до початку навчання з 1 вересня.

Наводимо стислу інформацію з напряму.

Загальна середня освіта

МОН визначено, що:

  • заяви можуть подаватися батьками до 1 вересня;
  • медичні довідки для дітей, які на цей час перебувають за кордоном або в інших місцевостях, можна подавати перед початком навчального року.

Орієнтовна кількість учнів перших класів – 350-400 тис.

«Наше головне завдання – створити максимально безпечні умови для всіх учасників освітнього процесу. Тому центральні і місцеві органи виконавчої влади разом із закладами освіти організовують низку важливих заходів», – зазначив Сергій Шкарлет.

Серед них:

  • обов’язкова перевірка закладів освіти та прилеглих територій на наявність вибухових предметів фахівцями ДСНС;
  • готовність локальних та об’єктових систем оповіщення (сирен);
  • приведення евакуаційних шляхів у відповідність до норм законодавства;
  • приведення у готовність наявного фонду захисних споруд цивільного захисту та створення нових;
  • дообладнання споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів або облаштування швидкоспоруджуваних захисних споруд в кожному закладі освіти з урахуванням забезпечення укриття 100% учасників освітнього процесу;
  • створення запасів матеріалів, обладнання, інструменту, води та медичних засобів у закладах освіти;
  • проведення тренувань про оголошення сигналу «Повітряна тривога».

«Попри продовження воєнного стану в Україні, кожен з нас докладає максимум зусиль, аби розпочати новий навчальний рік у звичному форматі, а найголовніше – безпечно. З кожним днем ми все ближче до перемоги!», – наголосив Міністр.

Нагадаємо, у МОН обговорили створення укриттів у дитячих садках і школах.