Профілактика нещасних випадків
ПАМ’ЯТКА ОБЕРЕЖНО – ЛІСОВІ ПОЖЕЖІ!
Щорічно лісові пожежі завдають непоправного збитку природі і державі. Найбільша кількість пожеж, як правило, припадає на весняно-літній період.
У вихідні та святкові дні ліс відвідує велика кількість людей, що призводить до різкого зростання джерел вогню. За декілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви, які росли десятками років. Великої шкоди пожежі завдають фауні – гинуть птахи, звірі.
Щоб уникнути лісових пожеж, дотримуйтесь наступних правил:
- не розводьте багать у лісі, окрім призначених для вогнищ місць;
- намагайтесь не палити в лісі, не кидайте недопалки на землю, особливо там, де наявна суха підстилка;
- не залишайте предмети із залишками паливно-мастильними матеріалами, не експлуатуйте техніку та автомобілі з несправною паливною системою;
- ні в якому разі не випалюйте суху рослинність на землях лісового фонду, на землях природно-заповідного фонду та на господарських землях, які знаходяться поруч із лісом;
- не створюйте смітники в лісі та на прилеглих землях, тим більше, не підпалюйте їх;
- забороняється використання в лісі піротехніки та інших вибухових і пожежонебезпечних речовин.
При виявленні пожежі:
- обов’язково повідомте про пожежу за тел.: «101»;
- незначний вогонь спробуйте загасити водою, ґрунтом, піском або щільною тканиною;
- якщо вогонь великий – виходьте з лісу у напрямку проти вітру;
- повідомляйте про пожежу людей, у разі необхідності допоможіть їм покинути ліс.
Забороняється відвідувати ліс у пожежонебезпечний період, про що повідомляється в засобах масової інформації та на стендах перед в’їздом у ліс.
Бережіть своє здоров’я і життя !
У зв’язку із збільшенням кількісті пожеж у природних екосистемах нагадую про заборону спалювання сухої рослинності
Громадяни господарюють на городах, подвір’ях, прилеглих територіях. Часто таке прибирання завершується спалюванням залишків листя, сухої трави, різного сміття. У такому випадку добрі наміри при наведенні чистоти та порядку можуть мати згубні наслідки для довкілля і здоров’я людей.
Під час спалювання сухої рослинності, звичайна людська недбалість й необачність призводить до загоряння господарських будівель, житлових будинків, транспортних засобів. Шкода від самовільного й неконтрольованого спалювання рослинних залишків становить велику небезпеку та завдає значних збитків.
Самовільне спалювання листя та сухої трави становить загрозу для людського здоров’я, адже листя, що тліє без доступу кисню, виділяє хімічні сполуки, здатні викликати у людини різні захворювання, зокрема рак.
Згідно зі ст. 20 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», ст. 27 Закону України «Про рослинний світ» забороняється випалювання сухої рослинності або її залишків. Якщо Ви бачите, як інші палять листя чи будь-яку природну рослинність – повідомляйте відразу поліцію про порушення за номером телефону «102» та працівників ДСНС за номером телефону «101».
Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення штраф за самовільне випалювання рослинності або її залишків становить:
від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3060 грн до 6120 грн);
від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів доходів посадових осіб (від 15300 грн до 21420 грн).
У зв’язку з вищезазначеним, звертаємося до громадян з проханням дотримуватися правил пожежної безпеки, відмовитися від спалювання сміття й рослинних залишків. Не забувайте, що чудовою альтернативою спалювання сухої трави є компостування.
Бережіть власне здоров’я та природу!