Національний Тиждень поезії. Продовження

#Дати_та_події #тижденьпоезії2024
Для кожного українця поняття дому набуло під час війни особливого значення. Тисячі українців втратили його назавжди, або на чужині плекають надію колись повернутися до рідних стін. Дім для кожного з нас – це батько й мати, рідна сторона, Батьківщина.
Учні 5-х класів Андріївського ліцею № 1 доєдналися до Національного тижня поезії, провівши годину літературного читання під назвою “Вдома”, разом з вителем української мови та літератури Тетяною Бардаковою.
Під час заходу, діти виразно читали поезії українських поетів, у яких звучить основна думка:
?Дім – це родина, тепло, турбота, радість, любов і надія.
?Дім – це те, за що варто боротися.
?Дім-це Україна.
Яке це щастя – мати дім, куди вертатись,
Куди хотіти ввечері іти.
?Дім, який хочеться прикрасити до свята
Ікони ставити.
Молитися святим.
Це неймовірна радість –
Мати стіни.
Які надійні та не зрадять,
Бо свої.


19 березня в межах Національного тижня читання поезії, учні 3-Б класу (керівник Олена Кришня) ознайомилися з творчістю сучасної української поетеси Оксани Лущевської і її, не зовсім звичною, формою напасання віршів – верлібром. Прочитавши вірш “Пташка”, в якому описується любов військового до своєї домівки – України, діти і самі вирішили спробувати творчі сили. Можливо, в майбутньому, дехто з них стане поетом.


Дім – це світло, котре гріє,
навіть коли вас розділяють тисячі кілометрів.
Дім – це чуття себе частиною чогось більшого, частиною родини.
Дім – це Україна.
Вірш Т.Шевченка “Садок вишневий коло хати” – є уособленням рідного дому, щасливого родинного життя, краси рідної природи, рідного слова, визначили для себе учні 2-Б класу (керівник Тетяна Гаврилейченко), доєднавшись до Національного тижня читання. На сьогоднішній день цей поетичний твір – є дуже актуальним, бо мрія про щасливе життя – мрія кожного українця.


Учні 3-А класу (керівник: Валентина Чурилова) також приєдналися до Національного тижня поезії на інтегрованому уроці під девізом “Ріки незмінно течуть додому”.
Під час заняття третьокласники читали виразно вірш Л. Міщенко “Повертались додому лелеки”, визначили головну думку вірша, прослухали та переглянули відеозапис до цього твору. На прикінці заходу, створили оберіг “Лелека”, як символ сімейного благополуччя, любові до рідної землі, Батьківщини.