3 грудня – День людей з інвалідністю

Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені. Це ті, хто з певних причин не може повноцінно забезпечувати себе, доглядати за собою. Інвалідність може бути вродженою і набутою в результаті травм, інфекцій, тощо.
На передодні цього дня в Андріївському ліцеї № 1 практичним психологом Ольгою ДУБ була проведена з учнями 5-х класів година психолога”ДИВІТЬСЯ НА НАС, ЯК НА РІВНИХ”, де наголошувалося, що Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.
Практичний психолог розповіла про день людей з особливими потребами, хто його започаткував, ознайомила з комплексом законів, які прийняті нашою державою і регулюють всі аспекти життя людей з інвалідністю. Діти розповідали про інвалідність як соціальне явище, а потім про соціальний захист, рівні права, толерантність до людей з інвалідністю. Учні висловлювали думки стосовно питання рівності і доброго ставлення до цих людей. Пролунали вірші про доброту і легенда про Янгола Доброти.
На завершення заходу пятикласники складали пам’ятки про ставлення до людей з особливими потребами та обговорювали приклади допомоги їм.
Учні зробили висновок, що толерантність кожного з нас, милосердя та увага допоможуть спростити життя людей з обмеженими можливостями.