XIV обласна онлайн-виставка ефективного педагогічного досвіду “Освіта Харківщини ХХІ століття”
Перше питання, яке пропонуємо сьогодні для розгляду: нововведення в організації та проведенні онлайн-виставки.
Відповідно до рішення науково-методичної ради КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти», наказу КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» «Про обласні тематичні онлайн-виставки ефективного педагогічного досвіду «Освіта Харківщини ХХІ століття» затверджені зміни до Положення про обласну тематичну онлайн-виставку ефективного педагогічного досвіду «Освіта Харківщини
ХХІ століття» (далі – Положення).
Ознайомитися з відповідними нормативними документами можна за посиланнями:
- Наказ КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» від 26.09.2022 р. № 55 «Про обласні тематичні онлайн-виставки ефективного педагогічного досвіду «Освіта Харківщини ХХІ століття», у якому затверджені зміни до положення: https://docs.google.com/document/d/1hy2LbjT6bz0pNsXSWco9dNKQPfoNP6vm/edit
- Положення в новій редакції (зі змінами): https://docs.google.com/document/d/1MBZFD0ImuqeZr1OvYyagBmuPqGQZzxju/edit .
- Наказ КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» від 06.02.2023 р. № 10 Про проведення у 2023 році обласних тематичних онлайн-виставок ефективного педагогічного досвіду «Освіта Харківщини ХХІ століття»: https://docs.google.com/document/d/1M5kxTl9K3srtpZxZfvVn8ozzQpM-MqHW/edit?usp=sharing&ouid=107658146907471631292&rtpof=true&sd=true
- Критерії оцінювання: https://docs.google.com/document/d/1kFuPcc3KF70D09pqJ_w7R35_7jqSBSDK/edit?usp=sharing&ouid=107658146907471631292&rtpof=true&sd=true .
Ураховуючи це Положення, протягом дії правового режиму воєнного стану онлайн-виставки проводяться дистанційно в синхронному або асинхронному онлайн форматі, матеріали учасників оцінюються експертною групою на конкурсній основі за представленими критеріями. Участь в онлайн-виставці є безкоштовною.
Матеріали, які готують учасники протягом 6 тижнів, оцінюються в балах:
- відеопрезентація досвіду роботи (45 балів);
- опис досвіду, що висвітлює інноваційну роботу закладу освіти (педагогів), з додатками, які містять практичні наробки, результативність упровадження (45 балів);
- змістовність наповнення вебсторінки учасника онлайн-виставки
(30 балів).
Максимальна кількість набраних балів – 120. Розподіл місць відбуватиметься відповідно до суми балів:
- І місце: 120 – 105 балів;
- ІІ місце: 105 – 90 балів;
- ІІІ місце: 90 – 75 балів;
- Учасник: менше 75 балів.
На виконання наказу КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» від 06.02.2023 №10 планується проведення ХІV онлайн-виставки за темою «Становлення патріота-громадянина: практико-орієнтовані моделі та стратегії» у номінаціях:
- «Новий контент педагогічних технологій громадянсько-патріотичного виховання в закладі освіти»;
- «Національна ідея у формуванні патріотичних почуттів дітей та молоді»;
- «Педагогіка партнерства: підтримка дітей в умовах воєнного стану».
Приймаються заявки від усіх закладів освіти, які зацікавилися означеною тематикою та своєчасно подали заявку.
Онлайн-виставки проводяться з метою створення умов для ознайомлення широкого кола педагогічної громадськості з кращими практиками та творчими надбаннями освітян регіону в межах ХАБу «Педагогічна творчість» регіонального проєкту «Освітній технопарк Харківщини – 2030».
Основні завдання ХІV онлайн-виставки: актуалізація пріоритетних напрямів розвитку освіти в регіоні відповідно до Концепції «Нова українська школа»; презентація кращих педагогічних практик: сучасних методичних розробок, новітніх моделей управління закладами освіти, інноваційних технологій навчання, авторських навчальних проєктів тощо; ознайомлення широкого кола громадськості з досягненнями педагогів, які представляють свій заклад освіти, та популяризація кращих педагогічних здобутків освітніх колективів або окремих учителів.
Якщо педагогічні працівники закладу освіти мають власний інноваційний досвід з однієї із запропонованих номінацій та перебувають у пошуку можливостей професійної самореалізації, способів обміну кращими практиками у світлі запропонованої теми ХІV онлайн-виставки, тоді запрошуємо команду вашого закладу освіти взяти участь у запропонованому заході.
На сьогодні всі бажаючі педагоги мають можливість стати учасником онлайн-виставок віддалено, витрачаючи мінімум матеріальних ресурсів і часу. Умови проведення дозволяють презентувати власний інноваційний досвід, готуючи презентаційні матеріали у вільний час, без відриву від основної роботи. Головне – це дотримання принципів академічної доброчесності в змісті матеріалів.
Переходимо до наступного питання: вимоги до участі в ХІV онлайн-виставці.
Умови участі: Протягом наступних 40 діб підготувати й надіслати необхідні матеріали у визначені терміни.
До 22.03.2023 (включно) надіслати на e-mail Центру громадянського виховання КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» (nova_gromada@ukr.net – тема листа «ХІV онлайн-виставка») заявку на офіційному бланку закладу
(2 електронні варіанти: Word (для копіювання) та сканований оригінал у форматі jpg документ з підписом керівника).
До 03.04.2023 (включно) учасники ХІV онлайн-виставки надсилають на e-mail Центру громадянського виховання (nova_gromada@ukr.net – тема листа «ХІV онлайн-виставка») статтю для створення електронного каталогу про роботу учасників (інформацію про діяльність адміністрації, педагогів ЗО щодо обраної номінації, досягнення педагогічного колективу та здобувачів освіти). Також необхідно надіслати п’ять фотографій у форматі jpg (1 – портрет керівника,
4 – тематичні фотографії). Можна оформлювати статтю одразу зі світлинами або надсилати окремо текст статті та фотографії.
До 16.04.2023 (включно) учасники ХІV онлайн-виставки розміщують на окремій підсторінці сайту свого закладу освіти (або особистому сайті педагога), з назвою «Участь в обласній тематичній онлайн-виставці ефективного педагогічного досвіду «Освіта Харківщини ХХІ століття», усі матеріали, що відповідають темі та номінації. Зверніть увагу! При завантаженні файлів відкрийте доступ для перегляду всім.
Зі зразками оформлення вебсторінок можна ознайомитися за посиланнями:
https://sites.google.com/view/kzzachlicey/
https://pok-sun.blogspot.com/p/blog-page_69.html?sc=1678133935474#c6325659183515301262
https://idnz4.klasna.com/uk/site/mi-uchasniki-desyatoyi-ob.html
https://sadokizum16.klasna.com/uk/site/osvita-kharkivshchini-khk.html
О 10.00 17.04.2023 на сайті Академії в розділі «Педагогічна виставка «Освіта Харківщини ХХІ століття», на підсторінці ХІV онлайн-виставка, оргкомітет відкриває доступ до конкурсних матеріалів учасників для загального ознайомлення.
Протягом 17 – 21 квітня 2023 року експерти ознайомлюються з представленими напрацюваннями учасників і виставляють незалежні оцінки, заповнюють особистий лист оцінювання. Організаційний комітет оформлює поточну документацію, підбиває підсумки та висвітлює результати на сайті Академії.
На сьогодні проведення підсумкової онлайн-конференції з обміну досвідом між учасниками ХІV онлайн-виставки й експертами не відбуватиметься у зв’язку з неможливістю створення рівних умов, тобто презентаційна робота відбуватиметься в асинхронному форматі.
Плануємо висвітлити інформацію про підсумки та результати виставки за підписом голови організаційного комітету на сайті Академії до 24.04.2023 (включно).
Вимоги до подання інформації для електронного каталогу
Експонент надає інформацію державною мовою до електронного каталогу про діяльність закладу освіти, педагогів за темою виставки відповідно до обраної номінації в електронному вигляді, у текстовому редакторі Microsoft Word. Шрифт – Times New Roman. Формат аркушів: А4. Береги (поля) – лівий край 20 мм, інші – по 10 мм. Величина кегля – 14. Міжрядковий інтервал – 1 (1,15) пт. Абзацний відступ – однаковий упродовж усього тексту, дорівнює 1,25 см. Колір тексту теж однаковий. Скорочення слів і словосполучень повинні відповідати чинним стандартам. Обсяг тексту – 2-3 сторінки. Можна оформити статтю зі світлинами, тоді 3-4 сторінки.
Орієнтовний зміст інформації до каталогу: представлення закладу освіти (установи), пріоритетні напрями та завдання; основні види діяльності учасників освітнього процесу за тематикою, науково-методичні публікації з означеної теми (протягом останніх років); методичні та практичні заходи, що окреслюють результативність обраних методів; участь педагогів у Всеукраїнських (міжнародних, обласних) проєктах, семінарах, конференціях, конкурсах (протягом останніх 3-х років). Відзнаки та перемоги (досягнення педагогів, учнів / вихованців) у цьому напрямі. Подальші перспективи та відповідні висновки.
Ви можете ознайомитися зі статтями електронного каталогу попередніх онлайн-виставок за посиланнями:
Форма заявки (на бланку закладу освіти )
має містити таку інформацію про учасника онлайн-виставки
Заявка
на участь у ХІV обласній онлайн-виставці ефективного педагогічного
досвіду «Освіта Харківщини ХХІ століття» за темою «Становлення патріота-громадянина: практико-орієнтовані моделі та стратегії»
- Номінація: (обрати одну з пропонованих номінацій).
- Офіційна назва, адреса, електронна адреса, посилання на сайт, телефони: (органу управління у сфері освіти / закладу освіти / методичної служби Центру освітніх технологій м. Харкова / Центру професійного розвитку / методичного об’єднання вчителів-предметників).
- Прізвище, ім’я, по батькові, посада, мобільний телефон керівника.
- Прізвище, ім’я, по батькові, посада, мобільний телефон відповідального за підготовку матеріалів онлайн-виставки.
- Тема презентації: (відповідно до обраної номінації та тематики онлайн-виставки).
- Тема досвіду: (відповідно до обраної номінації та тематики онлайн-виставки).
- Посилання на сторінку сайту: (де будуть розміщуватися матеріали, представлені на ХІV онлайн-виставку, створюється своєчасно)
Заявка підписується керівником установи.
Завіряється мокрою печаткою.
Червоний текст треба прибрати.
____________________________________________________________________
Наступне питання – підготовка учасника до онлайн-виставки: оформлення експозиції на підсторінці сайту закладу освіти: презентації досвіду роботи, досвіду з додатками, що містять практичні доробки, додаткових матеріалів.
Під час підготовки до онлайн-виставки учасники мають можливість отримувати індивідуальні консультації з представниками організаційного комітету онлайн-виставки. З вами будуть працювати: Аліна Вячеславівна Большукіна, завідувач Центру громадянського виховання, Наталя Анатоліївна Галушко, методист Центру.
- До початку роботи онлайн-виставки учасники оформлюють сторінку сайту з назвою «Участь у ХІV онлайн-виставці ефективного педагогічного досвіду «Освіта Харківщини ХХІ століття» та розміщують матеріали: статтю до каталогу, презентацію досвіду роботи, практико орієнтований досвід. За бажанням викладають матеріали, що відповідають темі ХІV онлайн-виставки: відеовізитки, невеликі відеоролики, фрагменти дистанційних методичних заходів, методичні розробки уроків/занять, фотоальбоми тощо (за останній час).
Наповнення та оформлення вебсторвнки – це ваш творчий підхід. Вона може містити додатково такі матеріали: наочні презентації, електронні банери (стенди), матеріали з досвіду роботи освітнього закладу, підсторінки з методичними розробками, авторськими навчальними проєктами педагогів (можна викласти як анотацію або файл у pdf форматі), відзнаки закладу освіти та всіх учасників освітнього процесу; друкована продукція (або посилання на неї) викладачів; творчі роботи, проєкти учнів і педагогів, робота з батьками та громадська діяльність.
- Опис досвіду має висвітлювати шляхи до реформації в освіті, інноваційну роботу закладу освіти (педагогів), що направлені на формування методичної та розвиток професійної компетентності педагогів, удосконалення педагогічних технологій, форм та методів в освітянській практиці. У додатках мають міститися практичні наробки, оцінки результативності впровадження описаних методів і форм роботи.
Алгоритм опису педагогічного досвіду за посиланням:
Робота має ґрунтуватися на певній науковій базі, мати посилання на відповідні наукові джерела; описувати особисто впроваджені інноваційні форми та методи освітньої діяльності; розкривати актуальність і результативність їх упровадження; відображати власну позицію автора.
Мають бути чітко визначені мета, об’єкт і предмет дослідження, завдання, методи дослідження.
Зміст і результати роботи викладаються логічно, грамотно й аргументовано, без загальних слів, бездоказових тверджень, тавтології, з дотриманням принципів академічної доброчинності.
Робота має бути побудована за певною структурою. Основними складовими структури роботи є такі: титульний аркуш; персоналії співавторів; зміст; вступ; основна частина; висновки; список використаних джерел; додатки (від 3 до 10).
Оцінюється: новизна та оригінальність авторського задуму, структурованість, обґрунтованість, науково-методична коректність, прикладний характер описаного досвіду, відображення співпраці, форми взаємодії з вихованцями. Також вагомим є дотримання принципів академічної доброчесності в змісті матеріалів.
Звертаємо Вашу увагу на оформлення списку використаних джерел. Згідно із наказом Міністерства освіти і науки України від 12 січня 2017 року № 40 (зареєстровано в Мін’юсті 3 лютого 2017 р. № 155/30023) МОН України спростило вимоги до оформлення списку використаних джерел. Зокрема, на вибір можна використовувати Національний стандарт України «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання. ДСТУ 8302:2015» або один із стилів, віднесених до рекомендованого переліку стилів оформлення списку наукових публікацій, які є загальновживаними в зарубіжній практиці оформлення наукових робіт.
- Також оцінюється відеопрезентація (за регламентом не більше 15 хвилин, що завантажується на YouTube канал). Під час демонстрації презентаційних слайдів має бути закадрове озвучення (можна готувати презентацію в будь-якій програмі (на ваш вибір), але коментар до неї має бути обов’язково).
Алгоритмічний припис до презентації: тема презентації (відповідно до теми виставки й обраної номінації); мета, завдання, пріоритетні напрями роботи, інноваційні знахідки, форми та методи роботи з означеної теми, аналіз результатів проведеної роботи, зокрема за підсумками моніторингу досягнень педагогічного колективу, учнів, вихованців, лаконічні висновки.
Зверніть увагу на системність, структурованість, обґрунтованість, відповідність сучасним тенденціям розвитку освіти й оригінальність досвіду та презентації до нього.
Для поширення вашого педагогічного досвіду серед освітян і ознайомлення з ним усіх зацікавлених осіб ми рекомендуємо учасникам ХІV онлайн-виставки викладати відеоматеріали та презентацію на YouTube хостинг і відкрити загальний доступ із можливістю надання коментарів. Завдяки цьому до перегляду матеріалів зможе приєднатися велика кількість освітян із будь-яких регіонів України.
Звертаємо Вашу увагу, що сумарний час відеопрезентації та додаткових відеоматеріалів не повинен перевищувати 45 хвилин.
Оцінювання матеріалів учасників, представлених на онлайн-виставку, здійснюється експертною групою за відповідними критеріями, розробленими членами експертної групи. За результатами оцінювання кожний член експертної групи складає оціночний лист і подає його до організаційного комітету онлайн-виставки. Результати заносяться до єдиного зведеного оціночного листа, за підрахунками середнього бала виставляється рейтинг і відповідно розподіляються місця.
За підсумками проведення онлайн-виставки учасники відзначаються дипломами оргкомітету в кожній з представлених номінацій. Досвіди роботи переможців (диплом І ступеня) схвалюються науково-методичною радою КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» та заносяться до регіональної електронної бази даних ефективного педагогічного досвіду.
Інформація про учасників, проведення та результати online-виставки висвітлюються на сайті Академії: підсторінка «Розділи сайта», вкладка «Педагогічна виставка «Освіта Харківщини ХХІ століття» – ХІV online-виставка (https://sites.google.com/view/osvita-kharkiv-2019 ).
Запрошуємо Вас узяти участь у запропонованому заході.