День Соборності України 2023

#Дати_та_події
Українська мрія – єдність, свобода і незалежність. Основа державності, якої споконвіку намагалися позбавити цю прекрасну частину земель всі її так звані сусіди прикриваючись «високими» інтересами, час від часу набувала цілком ясні обриси. І нарешті, 22-го січня 1919-го року “Акт злуки УНР та ЗУНР” був публічно оприлюднений в Київській столиці на знаменитій Софійській площі. Та не судилося… Акт злуки тоді так і залишився лише декларацією, але народ ніколи не втрачав надію, адже народ, який втратив надію просто зникає.
22-е січня 1990-го року. Мільйони українців вишикувалися в справжню живий ланцюг, що розтягся від Києва до Львова. Вони відзначали День Соборності, День своєї української єдності та свободи.
21-го січня 1999-го року відповідно до Указу Президента України № 42/99 День Соборності був закріплений на законодавчому рівні суверенної держави.
Сьогодні соборність для України означає деокупацію всіх територій, захоплених ворогом, відновлення єдності з Донеччиною, Луганщиною та Кримом.
20 січня, напередодні свята, в Андріївському Першому ліцеї був проведений єдиний урок до Дня Соборності, на якому підростаюче покоління намагалося розібратися: що таке “Живий ланцюг” і чому ця акція важлива для українців, чому, соборність – це не про собор, і не про церкву, хоча єдність територій, єдність цінностей, взаємне духовне збагачення щось таки мають спільне і з цими поняттями теж.
Нині Україна продовжує боротьбу за незалежність. Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань. Цілісність держави буде цілковито відновлена тільки після того, як Україна звільнить усі території, захоплені ворогом. Соборність – мета Перемоги.